TÜRKİYE
AİLE HEKİMLİĞİ
VAKFI
T u r k i s h    F o u n d a t i o n     o f    F a m i l y    M e d i c i n e 

TAHEV'den 10. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi'ne Davet

Kongreye Davet

Sayın Aile Hekimimiz,

Kartal Aile Hekimliği Günleri 10 yılı geride bıraktı ve yoluna artık İstanbul Aile Hekimliği Kongresi olarak devam ediyor. 10 sene önce kongre konularına bakınca ilk gözünüze çarpan Aile Hekiminin Görev Tanımı olacak, beraberinde kronik hastalıklardan, aşılamaya, sağlam çocuk takibinden kanser taramaya, araştırma yöntemlerinden periyodik izlem ve madde bağımlılığına dağılım gösteren gündemi görebilirsiniz. Aile hekimliği uygulaması Türkiye modelinin de 10 yılını geride bıraktık. Konularımız yine benzer, tartışmalarımız yine benzer.

10 yıl sonra bugün aile hekimliğinin önünde yine bir dönemeç var. Uzmanlık eğitiminde yıllardır beklediğimiz ve talep ettiğimiz yerinde eğitim Eğitim ASMler ile gerçekleşiyor, yine disiplinimizin temel ilkesi olun toplum yönelimi ve bütüncül yaklaşımın karşılığını oluşturmak üzere HASAMlar kuruluyor.

Artılarından umutlandığımız, eksiklerinden kaygılandığımız hepimizin içinde olduğu bir dönüşüm süreci yaşıyoruz. Bu süreçte uygulamada çalışan, uzmanlık eğitimi alan ve disiplinimizin ilerlemesini sağlayan akademisyen aile hekimlerinin büyük bir emeği ve mücadelesi var. Hepimiz biliyoruz ki aile hekimliği disiplini; yan yana duran, sosyal medyada tartışan, kongrelerde, toplantılarda bilgilerini paylaşıp fikir alış verişinde bulunan bizler sayesinde güvenle yoluna devam ediyor. 

İstanbul Aile Hekimliği Kongresini de bir araya gelmek, birinci basamak hekimlerinin tecrübelerini paylaşmasını sağlamak, birbirimizden güç almak, aile hekimliğini güçlendirmek için yeni fırsatlar yaratmak hedefi ile düzenliyoruz. Bu hedefle hazırlanan 10. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi, katılımcıların farklı ilgi alanları ve gereksinimlerini karşılayabilmek amacıyla iki günlük bilimsel program şeklinde gerçekleştirilecektir.

Sizlerin tecrübelerinin ve bilimsel çalışmalarınızın sonuçlarının da kongremizde sunulmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi bilimsel bildirilere özel bir önem veriyoruz.

Aile hekimliği disiplininin uzmanları olan sizlerin konuklarımızın katılacağı kongremizde hem bilimsel, hem de sosyal bir kaynaşmanın yaşanacağı düşüncesindeyiz. 10. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi sizlerin katılımları ile daha da zenginleşecektir.

En güzel mevsiminde sizleri doğası, kültürel ve tarihi dokusuyla kucaklayacak olan İstanbul´da buluşmak dileğiyle,,
Saygılarımızla,

Kongre Başkanı
Doç. Dr. Mehmet SARGIN

Kongre Sekreterleri
Doç. Dr. İsmet TAMER
Uzm. Dr. Emrah KIRIMLI